Cementowe płytki polskie – odpowiedź ekspertów na unikalne wzornictwo

Cementowe płytki polskie można znaleźć w domach, kamienicach i kościołach na terenie całego kraju. Ich popularność  pochodzi nie tylko ze względu na niepowtarzalne piękno płytek, ale również ze względu na ich doskonałą trwałość. 

Dlaczego płytki cementowe?

1. Są trwałe i długotrwałe w użytkowaniu.

Designerskie płytki cementowe

Różnobarwne płytki cementowe

2. Są wyrabiane metodą ręcznej roboty (hand-made), przez co każda płytka jest unikalna.

Polskie płytki cementowe – próbki

Wzory płytek cementowych

Maszyna - płytki cementowe

Narzędzie do ręcznej produkcji płytek

3.  Mają rozbudowane opcje konstrukcyjne kształtów, wymiarów i kolorów.

Historyczne kafle cementowe

Sklep z cementowymi płytkami

4. Pozwalają wkomponować płytki w przestrzeń pomieszczenia i wypełnić go swoim wzorem.

Ciekawe cementowe płytki w różne wzory

Płytki cementowe – wzory

Oryginalne płytki z polski

Płytki cementowe

Szeroka gama dostępnych kolorów, niestandardowe wzory i matowe wykończenie płytek sprawiają, że są odtwórcze i stanowią praktyczny wybór dla tych, którzy pragną czegoś wyjątkowego.

Gdzie mogę położyć płytki cementowe?

Polskie płytki cementowe można ułożyć na podłogach, ścianach, blatach kuchennych, w łazienkach, kuchniach, salonach, gabinetach, czy  sufitach. aranżacje zależą od własnych gustów i preferencji oraz pomysłów architektów.  Są one idealne do zastosowań komercyjnych i mieszkaniowych. Większość płytek cementowych nie są mrozoodporne i nie nadają się do miejsc zewnętrznych i otwartych, które podlegają zamrażaniu i odmrażaniu podczas okresu zimowego.

Forma do płytek cementowych

Cementowe płytki podłogowe – forma do tworzenia płytek

Jak są wykonane?

Są wykonane z betonu i cementu. Cementowe płytki są bardzo trwałe i mogą być precyzyjnie dobrane pod względem użytych do produkcji materiałów. Płytki cementowe są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie są wypalane piecu. Każda płytka jest hydraulicznie poddawana wysokiemu ciśnieniu.

 

 

Czego unikać przy zakupie?

  • Unikać rozpadających się płytek.  Jest to wskaźnik słabych metod produkcji.
  • Słabych kontaktów z doradcami sklepu, z którymi nie można się skontaktować przed zakupem i zapytać o dostępność, czy okres dostawy i produkcji.
  • Rozmazanych wzorów i zamazanych kolorów, które wskazują na nieostrożne wylewanie pigmentów, złej cementowej formy, która nie została prawidłowo skalibrowana.
  • Braku oferowanych impregnatów. Impregnacja płytek cementowych płytek polskich jest konieczna. Sklep, który zdaje sobie z tego sprawę ma w swojej ofercie specjalnie dedykowane tym płytkom impregnaty i środki pielęgnacyjne.
Impregnacja płytek cementowych

Dedykowany impregnat Standard (półpołysk) 1L

Impregnat do płytek cementowych

Dedykowany wosk połyskujący 1L

Zobacz płytki cementowe w naszym sklepie internetowym!

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kafle polskie, Polskie cementowe płytki podłogowe i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.