Kategorie

Gwarancja satysfakcji Program Gwarancji Satysfakcji - Kupując w naszym sklepie, kupujesz bez ryzyka. Towar zakupiony w naszym sklepie możesz zwrócić, bądź wymienić na inny. Odwiedź nas i zobacz nasze produkty.
sklep@florisa.pl

+48 730-968-853

(w godzinach: 8-16)

 

 Dostawa w 1 dzień

 

Koniecznie zobacz także umywalki, płytki z Meksyku i Maroka na Cerames

Cerames


Facebook Kolory Maroka
Blog Kolory MarokaPinterest Kolory MarokaInstagram Kolory Maroka

Układanie, impregnacja, pielęgnacja

Płytki cementowe to idealny pomysł na unikalne i oryginalne wykończenie podłogi Twojego wnętrza. Dzięki wszechstronności i wytrzymałości, które są wynikiem hydraulicznego procesu produkcji, mogą być zastosowane we wszystkich rodzajach wnętrz, a także na balkonie. Płytki cementowe to idealne rozwiązanie dla domowych wnętrz, ale także hoteli, pubów i barów, ambasad czy budynków użyteczności publicznej.

Typ: płytki podłogowe, cementowe
Wymiary: 20x20 cm (1m2 to 25 płytek)
Grubość: 1,5 cm (grubość farby: 0,4 cm)
Waga: 1,2 kg (1 płytka)
Wykończenie: standard, połysk lub mat
Czas oczekiwania: 14 dni roboczych lub 8 tygodni (model na zamówienie)
Minimalne zamówienie: 4 m2

Symulator ułożenia płytek

 


 Układanie

1. Proces układania płytek jest szalenie prosty. Należy uprzednio przygotować suchą oraz idealnie płaską powierzchnię. Nigdy nie umieszczamy płytek na mokrym cemencie – wilgoć może spowodować wystąpienie plam na płytkach.

2. Do układania płytek należy użyć kleju na bazie cementu. Płytki układamy po kolei – bez użycia młotka i innych tego typu narzędzi celem uniknięcia uszkodzeń.

3. Należy zachować jak najmniejszy odstęp pomiędzy płytkami. W celu wypełnienia odstępów między płytkami, należ zaaplikować o drobinę płynnego cementu.

4. Na koniec nadmiar płynnego cementu w szczelinach należy usunąć przy pomocy wody i ściereczki lub papieru ściernego, celem uniknięcia wystąpienia plam na płytkach.

Impregnacja

W celu właściwej ochrony i konserwacji płytek cementowych zalecamy użycie specjalnego impregnatu dostępnego w naszym sklepie. Zapobiega on przebarwieniom oraz wsiąkaniu wszelkich substancji płynnych. Chroni także przed ścieraniem.
Dostępne rodzaje impregnatów:
-połysk (powierzchnia błyszcząca, wyostrza barwy)
-mat (powierzchnia matowa, wyostrza barwy)
-standard (nie zmienia efektu wizualnego).
Dwukrotna impregnacja podłogi skutecznie zabezpieczy płytki na wiele lat. Proces ten można powtórzyć po kilku latach. Zobacz także: Impregnacja - Poradnik

Czyszczenie

Płytki najłatwiej czyścić za pomocą mopa oraz roztworu z wody i mydła. Nie należy używać inwazyjnych środków chemicznych. Po procesie czyszczenia należy pozostawić nawierzchnię do całkowitego wyschnięcia, w celu uniknięcia wystąpienia plam. Nie zaleca się czyszczenia metodą parową.


Nabłyszczanie

Hiszpanńskie płytki podłogowe - symulator

Cementowe płytki nie wymagają skompikowanej konserwacji. Opcjonalną czynnością jest nabłyszczanie. Efekt ten można osiągność za pomocą poniższych preparatów:

Wosk: Tradycyjne płytki najłatwiej pielęgnować za pomocą wosku. Nadaje to nawierzchni unikatowy połysk. Bezbarwny wosk nakładamy na płytki i czekamy, aż wyschnie. Czynność należy powtarzać 2 – 3 razy w roku, nie zapominając przy tym o standardowym dbaniu o podłogę.

Pianka specjalistyczna: Zabezpiecza ona nawierzchnię przed wodą i innymi substancjami, które mogłyby spowodować wystąpienie plam. Cienką warstwę pianki nakładamy za pomocą wałka malarskiego i czekamy, aż wyschnie. Czynność należy powtarzać co kilka miesięcy, nie zapominając przy tym o standardowym dbaniu o podłogę.
Krystalizator: Substancja krystalizująca to najbardziej profesjonalna metoda pielęgnacji
płytek cementowych. Nie tylko chroni płytki, ale i nabłyszcza.

Ogrzewanie podłogowe

Płytki cementoweOgrzewanie podłogowe jak najbardziej można zainstalować pod płytkami cementowymi. Płytki cementowe (tak jak wszystkie produkty z cementu) akumulują ciepło i oddają je równomiernie przez dłuższy okres czasu. Ze względu na to, że płytki są dość grube (15 mm) płytki nagrzewają się nieco wolniej niż zwyczajne płytki, ale za to ciepło oddają dłużej. Dzięki swojej grubości, a także swoim dobrym właściwościom przewodzenia ciepła na podłodze nie ma gorących bądź zimnych „plam”. Płytki cementowe nadają się zarówno do elektrycznego ogrzewania podłogowego jak i ogrzewania zasilanego centralnym systemem. W przypadku ogrzewania elektrycznego w taryfie dzień/noc, dzięki akumulacji ciepła, podłogę można ogrzewać w godzinach, gdy prąd jest tańszy mając pewność, że poza tymi godzinami podłoga będzie nadal ciepła. Przewody grzewcze powinny być ułożone 5 mm pod płytkami.

Dane techniczne

Ścieralność: 4 klasa (≤ 20 mm)

Nasiąkliwość: 7,4 n Wm,a (%) ( w przypadku impregnacji wartosc nasiakliwosci spada wlasciwie do wartosci bliskich 0)
Płaskość: 0,00

Nacisk łamania: 1,7 kN;

Nacisk zginania: 7,6 MPa, T

Odporność na uderzenia (spadanie): 600 mm
Absorpcja wody: 7,4 [ Wm,a (%)]
Antypoślizgowość: 44; 2 klasa